• کد خبر: 9ea7044
 • تاریخ: 1396/11/28 شنبه-2018-02-17T14:51:13+03:30
 • واحدهای صنعتی و خدماتی سبز معرفی می شوند
  مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست از معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در30بهمن ماه خبر داد

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، حمید جلالوندی مدير كل دفتر ارزيابي زيست محيطي و مسئول كميته بررسي شاخص ها به تمام مديران و دست اندركاران، مهندسان و متخصصان و كارگران شركت هايي كه حائز رتبه سبز در اين دوره شده اند، صميمانه تبريك گفت و تاریخ برگزاری همایش را روز دوشنبه مورخ 30 بهمن اعلام کرد.

  وی تاکید کرد: هرچند در اين فرصت كوتاه مجالي براي شرح ملاك هاي انتخاب واحد سبز در سال جاري نيست، ولي گزارش گیری و فرآیندها نشان مي دهد كه کمیته بررسي صلاحيت ها تا چه اندازه در انتخاب شركت ها براي احراز عنوان سبز وسواس داشته است.

  جلالوندی با بیان اینکه خوشبختي مضاعف آنجاست كه طي 18 سال گذشته، تجارب ما براي انتخاب واحدها به عنوان واحد سبز سال به سال افزايش يافته و احتمال بروز خطا در اين جهت را تا حد ممكن كاهش داده است. هرچند ادعايي براي احتمال خطا نيست، ولي قابل ذكر است كه بعد از اين همه سال ها، دقت در گزينش ها و امتياز دهي ها از حيطه سليقه و اعمال نظر شخصي فراتر رفته و به ملاك هاي بسيار دقيق تر نايل آمده است. 

  وی افزود: تعداد واحد های متقاضی جهت رقابت در این همایش، 222 واحد صنعتی و 90 واحد خدماتی و در مجموع 312 واحد بوده است که از این تعداد ، 71 واحد صنعتي و 26 واحد خدماتي موفق به دریافت لوح و تندیس همایش شده اند. به بيان ديگر در جشنواره حاضر 97 واحد از بين 312 واحد داوطلب به مرحله نهايي رسيده و افتخار كسب عنوان واحد سبز صنعتي و يا خدماتي را حائز شدند .

   وی خاطر نشان کرد: بديهي است در اين دوره نيز مثل دوره هاي قبل شرط حصول  موفقيت برای احراز رتبه  حداقل 70 امتياز از 100 امتيار بوده است، ولی واحدهایی كه موفق به اخذ حداقل 65 امتياز موفق شدند نیز مورد تقدير جشنواره قرار مي گيرند که تعداد آنها جمعا 20 واحد صنعتی و خدماتی می باشد. البته واحدهایی هم وجود دارند كه با امتياز قابل توجه، يعني با امتياز بيش از 90، لوح زرين بعنوان صنعت یا خدمات سبز برگزیده دريافت مي كنند.

  وی تصریح کرد: با توجه به همكاري هايي كه سال گذشته با سازمان توسعه صنعتي ملل متحد UNIDO)) و سازمان همكاري هاي بين المللي آلمان (GIZ) براي تائيد اعتبار گواهينامه هاي همايش صنعت سبز ايران به عمل آوردیم و با معيارهاي سخت گيرانه اي كه در اين جهت وجود دارد، به اعتبار جشنواره ما و گواهينامه هايي كه ارائه مي شود، دو چندان افزوده است. اين اتفاق را بايد به فال نيك گرفت و اميدوار بود كه اين تورنمنت روز به روز قوي تر و مستحكم ترگردد.