اخبار
1396/7/15 شنبه 150 شورای مدیریت سبز در دانشگاه های کشور وجود دارد معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 150 شورای مدیریت سبز با حمایت وزارت علوم در دانشگاه های کشور فعالیت می کنند.  

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسین عسکریان ابیانه روز شنبه در دومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها و موسسات آموزشی در حوزه مدیریت سبز اظهار داشت: شوراهای مدیریت سبز در دانشگاه ها هر ماه یک جلسه دارند که دستاوردهایشان را مرور و برای آینده برنامه ریزی می کنند.
وی گفت: شوراهای مدیریت سبز در دانشگاه ها همچنین هر شش یکبار گزارش های خود را به وزارت علوم ارائه می کنند و این گزارشها توسط شورای راهبردی مستقر در این وزارتخانه، بررسی می شود.
عسکریان ابیانه ادامه داد: هم اکنون شرکت های دانش بنیان مرتبط با برخی از دانشگاه ها با تکنیک های جدید فنی که کسب کرده اند تفاهم نامه های همکاری با دستگاه های مختلف کشور منعقد کرده اند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: دو تفاهم نامه با وزارتخانه نیرو و نفت تاکنون منعقد شده است و امیدواریم با رایزنی هایی که در دولت صورت می پذیرد بتوانیم با سازمان محیط زیست نیز همکاری داشته باشیم.
وی گفت: دانشگاههای کشور در بسیاری زمینه ها علی الخصوص انرژی های خورشیدی، همکاری مناسبی با وزارت نیرو شروع کرده اند و گام های مطلوبی در این زمینه برداشته شده به گونه ای که حتی برق تولیدی را به شبکه می فروشند.
معاون وزیر علوم ادامه داد: هم اکنون در برخی از کشورهای اروپایی همچون آلمان قوانینی وجود دارد که افراد می توانند به جای پرداخت مالیات، هزینه آن را در خدمات و فعالیت های سبز بپردازند که امیدواریم در کشور ما نیز روزی به این نتیجه برسیم.
عسکریان افزود: هم اکنون وزارت نیرو، یارانه خوبی برای تولید انرژی می دهد و این فرصت خوبی برای شرکت های دانش بنیان برای تولید انرژی است.
وی یادآور شد: همایش بین المللی با محوریت مدیریت سبز در بهمن ماه امسال در مشهد خواهیم داشت که به صورت دوسالانه برگزار می شود و امسال ایران میزبان این همایش خواهد بود.
دومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز از امروز، 15 مهرماه در محل سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه چهار روزه که با هدف معرفی و ارائه دستاوردهای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ایران در حوزه مدیریت سبز تدارک یافته است، ۳۸ دانشگاه و مرکز پژوهشی آخرین دستاوردهای خود را در این حوزه به نمایش گذاشته اند.


 
بيشتر